Náš příběh

Jsme malá rodinná alpaka farma z Posázaví, zabýváme se chovem alpak a po předchozí domluvě vás rádi přivítáme u nás v Břežanech.

O naší farmičce

Náš příběh se začal psát v létě roku 2023, kdy jsme si přivezli naše dva alpačí kluky Myšánka a Ríšu. Kdybychom se ale měli vrátit na samotný začátek, kdy padl spontánní nápad pořídit si alpaky, pak bychom se vrátili asi o tři čtvrtě roku zpět..  

"S oblibou říkáme, že alpaky si nás našly samy. Na mnoha výletech či dovolených jakožto milovníci hor, jsme se jimi nechávali okouzlit." 

Snažili jsme se dostat ke všem dostupným informacím a také lidem, kteří by nás mohli navést správným směrem, protože od začátku jsme věděli, že chceme zvířata od prověřených chovatelů a tak se následně i stalo.

K naší velké úlevě se nám podařilo najít terénního veterináře MvDr. Krajíčka se specializací na lamy a alpaky, který se od samého začátku o náš chov stará.

Netrvalo dlouho a padlo další rozhodnutí pořídit si alpačí holku. Samička Sunshine k nám přijela z krásné alpačí farmy na Zbirožsku a je to opravdová krasavice. Jelikož byla podstatně starší než samečci, okamžitě převzala výchovnou roli a vnesla do stáda řád a pořádek 😊 Skvěle mezi kluky zapadla a jsou skvělá trojka.

Aby stádo fungovalo tak jak má, pořídili jsme Sunshine další dvě kamarádky. Coffee a Meggie jsme si přivezli z Moravského Krumlova, skutečnost, že byly od narození spolu, výrazně ulehčila adaptaci a po týdenním stezku po mamince se rozkoukaly a začaly tajtrlíkovat, jako správná mláďátka.