Zážitky pro mále i velké

Co nabízíme

Naše farma nabízí návštěvníkům zážitkové prohlídky, kde se mohou seznámit s našimi alpakami a dozvědět se více o jejich životě a chovu. Vítáme u nás návštěvy rodin, skupin, škol, školek, spolků, ale i jednotlivců, kteří se chtějí seznámit s těmito úžasnými zvířaty. Naši alpaky jsou přátelské a mají rády pozornost, rády se nechají krmit, hladit a vyfotit.. 

Návštěva farmy

Myšlenka otevřít naší farmu veřejnosti přišla postupně, když jsme si začali všímat, jak si alpaky užívají pozornosti cizích lidí a každá návštěva či dokonce kolemjdoucí je pro ně příjemné zpestření.

To nadšení zvláště dětí (ale i dospělých), když jim dáte do ruky vodítko, mají svojí alpaku jen pro sebe, koukají si navzájem do očí, sem tam schytají nějakou pusinku, je prostě kouzelné.

Zároveň je nutno říct, že nejsme klasická komerční farma, zprostředkovávat setkání s těmito úžasnými tvory je pro nás radost a chceme, aby to byl nezapomenutelný zážitek i pro vás. I z tohoto důvodu jsou naše kapacity velmi omezené. Stejně tak to má být i zpestření pro naše zvířata. Zpravidla nabízíme jednu procházku za den.

Jak bude návštěva probíhat?

Nejprve si povíme jak se ve společnosti alpak chovat, tak abyste si návštěvu co nejvíce užili. Seznámíte se s našimi zvířaty, připneme vodítko na ohlávku a vyrazíme na nenáročnou procházku. Budeme se kochat výhledy a celou dobu si povídat o těchto jihoamerických krasavcích (můžeme i mlčet, pokud si budete chtít dopřát relax a klid). Pokud dorazíte s dětmi, tím lépe, postaráme se o to, aby je ani nenapadlo, se během procházky nudit 😉 V průběhu celé návštěvy máte možnost si alpaky fotit, hladit a krmit. Program je možné samozřejmě přizpůsobit. Neváhejte nás kontaktovat a rádi vám vyjdeme vstříc.

Budeme se pohybovat v přírodě, proto doporučujeme pohodlný oděv a obuv podle aktuálního počasí.

Návštěvy probíhají celoročně. Vyhrazujeme si právo rezervaci přesunout na jiný termín v případě nepříznivého počasí nebo nepříznivého zdravotního stavu našich zvířat či pracovníků.


Seznámení s alpakami

Povíme si základní věci o těchto jihoamerických krasavcích a nebude chybět ani spousta zajímavostí, které zaujmou návštěvníky každého věku.

Focení s alpakami

Fotografie jsou skvělý způsob jak uchovat vzpomínky a kdykoliv se k nim vrátit. Focení s alpakami je určeno pro všechny generace. 

Na chvíli farmářem

Rádi vás zasvětíme do denních činností na farmě, práce se zvířaty a odpovědnosti za ně. Alespoň na chvilku si vyzkoušíte být farmářem.

Procházka s alpakami

Procházka s alpakami v přírodě je nezapomenutelný zážitek pro všechny generace. Zpravidla děláme jednu procházku denně.